Almanya Konsolosluğu Ankara

Almanya Konsolosluğu Ankara adresi Atatürk Bulvarı No:114, Kavaklıdere’dir. Bu açık adres aracılığı ile konsolosluğa gelebilirsiniz. Sadece açık adres aracılığı ile bilgilendirmenin sağlanmansa izin verilmez. Öncesinde randevu alarak konsolosluğa gelmeniz daha verimli olacaktır. Evlilik bildirimi ya da soyadı değişim adımları gibi her alanda tenfiz işlemlerine dair başvuruların sunulmasına da büyük önem verilmektedir. Almanya Konsolosluğu aracılığı ile nüfus işlemlerinin yanı sıra pasaportunuz kaybolduğu zaman yenileme ve kayıp bildirimlerini de anında iletme hakkınız olacaktır.

Almanya Konsolosluk İstanbul

Almanya Konsolosluğu İstanbul adresi ise İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu semtidir. Bu adres aracılığı ile tüm nüfus işlemleri ve bunlara ek olarak adli ve idari işlemleri de tamamlama fırsatınız olacaktır. Adli ve idari işlemlerde sizden detaylı şekilde belge talep edilebilmektedir. Belge talep adımlarının randevunun öncesinde bildirilmesi sayesinde işlem akışının daha hızlı devam etmesi de mümkün olacaktır. Bazı işlemlerin konsolosluklara gelmeden direkt olarak dijital ara yüz üzerinden tamamlanması da mümkün kılınmıştır. Özellikle pandemi döneminde işlemlerin büyük bir kısmının online tamamlanmasına olanak verilmektedir.

Almanya Konsolosluk İletişim

Almanya Konsolosluğu iletişim verileri +90-312-455-5100 ve +90-212-334-6100 numarası üzerinden aktive edilmiştir. Bu numaralar aracılığı ile temsilcilere sadece aktif mesai saatlerinde erişim sağlayabilirsiniz. Mesai saatleri dışında erişim talebinde bulunulduğu zaman onay verilmeyecektir. [email protected] mail adresi de kullanılabilmektedir. Mail adresi aracılığı ile en kısa sürede ileti olarak taleplerinizi ve işlem bilgi adımlarını iletebilirsiniz. Mail adresine göndermiş olduğunuz iletilere en kısa sürede gerekli olan yanıt iletilecektir. Almanya Konsolosluğu iletişim adımları ve tüm duyuruları online ara yüzden de takip edebilirsiniz. Bu şekilde tüm duyurulara hakim olmak sizin için çok daha kolay olacaktır.

Almanya Konsolosluk Randevu

Almanya Konsolosluğu randevu alma adımlarını belirtilen telefon numaraları ve ayrıca online ara yüz aracılığı ile tamamlama hakkınız vardır. almış olduğunuz randevu gün ve saatinde değişim yapmamak isterseniz iletişim numaraları ile yeniden iletişim kurarak revizyon talep etme hakkınız da vardır. Pandemi sürecinde randevusuz gelen kişilerin yoğunluk olmaması sebebi ile kabul edilmeyeceğinin de ayrıca hatırlatılması gerekir.  Oturum izni için lütfen buraya tıklayınız.

Menü
Acil Vize