Almanya Aile Birleşimi Başvuru Formu

Ulusal olarak da paylaşılan ”Almanya Aile Birleşimi Başvuru Formu” eksiksiz olarak doldurulduktan sonra yetkili mercilere iletilmelidir. Hatta iletilmesi gereken sadece başvuru formu olmaz ve devamında:

  • Nüfus ile evlilik kayıt örneklerinin ibraz edilmesi gerekir.
  • Finansal durumdan fotoğraflara kadar çeşitli belgeler üzerinde durulur.

Her bir belgenin güncel olması halinde olumlu yanıt alabilirsiniz. Aynı şekilde asli belge kabul edilen başvuru formunun da hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulması önem arz ediyor. Ancak bu hususlar üzerine vize başvurularına olumlu yanıt alınabiliyor.

Almanya Aile Birleşimi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Ulusal vize başvurularına dair forma yer verilir ve online olarak indirilmesi beklenir. Almanya aile birleşimi başvuru formu ücretsiz indir linkleri sayesinde zaman kaybetmezsiniz.

İndirme işlemleri birkaç dakikada tamamlanır ve formu açmanız sağlanır. Böylece birkaç sayfaya yer verildiğini görür ve hangi bilgilerin talep edildiğine göz atarsınız. Kişisel, finansal ve aile fertlerine yönelik tüm bilgilerin eksiksiz olarak sıralanması beklenir.

Almanya Aile Birleşimi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanca dilince olacak şekilde doldurulan başvuru formunun 2 nüsha şeklinde ibraz edilmesi gerekir. Almanya aile birleşimi başvuru formu nasıl doldurulur soranlara şartlara uygun olduğu zaman kabul edildiğini belirtmek gerek. Şöyle ki:

  • Eksik ya da hatalı bilgiler üzerine ret yanıtı almanız kaçınılmaz olacaktır.
  • Sadece başvuru sahibi tarafından doldurulması ve imzalanması gerekir.

Almanya Temsilcilikleri tüm bu şartlara uygun olan başvuru formlarını incelemeye başlar. Aynı şekilde formun yanında olan diğer evraklar için de değerlendirmeye geçilir. Özellikle de belgelerin eksiksiz ve güncel tarihli olması halinde olumlu yanıt almayı başarırsınız.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

Almanya aile birleşimi başvuru formu ve belgelere dair tarafımızdan yardım alanlar zaman kaybetmez. Bunun üzerine Almanya Federal Cumhuriyet Yetkili konsolosluklar ve de büyükelçilikler tarafından başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Almanya Aile Birleşimi Vize Ücreti Nasıl?

Tarafımız ile iletişime geçenler sadece başvuru formuna ve belgeler netlik kazandırmaz. Bunun gibi Euro olarak ele alınan vize ücretinin tahsisi kolay hale gelir. Gerekli evraklar için lütfen buraya tıklayınız.

Menü
Acil Vize