Almanya aile bileşimi sebebi ile vize başvurusunda bulunan kişilerin koşulları karşılamaları durumunda büyük bir olasılıkla olumlu yanıt alacakları belirtilmelidir. Bu başvuru adımlarının alanın uzmanı olan temsilcilerimiz tarafından tamamlanmasını talep ederseniz anında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Hem formun doldurulması hem de diğer belgelerin derlenmesi ve teslim aşamalarında firmamız sizin için gerekli olan tüm adımları atacaktır. Özellikle ilk vize başvurusunda ret yanıtı alan kişilerin bir sonraki başvuruda profesyonel bir firmanın desteği ile başvuru aşamasını yönetmesi daha verimli olacaktır.

Hangi Aşamalardan Geçilmesi Gerekir?

Almanya aile bileşimi kararının alınması için kişilerin resmi olarak nikahlarının yapılmış olması gerekir. Sadece nikahın yapılması yeterli değildir. Aynı zamanda bu nikahın vize talep edilen ülkede de tanınması gerekmektedir. Tenfiz işlemlerini konsolosluk aracılığı ile tamamlama hakkınız vardır. Konsolosluk işlemlerinin büyük bir çoğunluğunun pandemi sürecinde uzaktan halledildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Yetkililerden bilgi alarak işleminiz için bizzat gelmeniz gerekip gerekmediğini de öğrenebilirsiniz.

Almanya aile bileşimi işlemleri sırasında ülkeye dahil olacak kişinin en azından temel seviyede Almanca bilmesi şart koşulmuştur. Bu dil seviyesine dair devletin tanıdığı sınavlardan puanların sunulması gerekir. Devletin dil ile alakalı sunmuş olduğu imkanlar vize alım adımının sonrasında da devam edecektir. Sunulan ücretsiz dil kursundan anında istifade edebilirsiniz.

Kontroller Devam Edecek Mi?

Almanya aile bileşimi başvuru adımlarının olumlu yanıtlanmasının sonrasında çiftin haneleri belirli aralıklar ile kontrol edilmeye devam edecektir. Bu şekilde evlilik birliğinin korunmasının bir bahane olarak kullanılıp kullanılmadığı tespit edilmektedir. Kontrollerde bir aksaklık tespit edildiği ve suiistimalle karşılaşıldığı zaman devletin vermiş olduğu oturum iznini iptal etme hakkı da mevcuttur. Evlilik sebebi ile oturum izni alan kişilerin bulundukları hanede değişiklik yapmaları ve adres değiştirmeleri durumunda resmi birimlere bu adres değişikliğinin anında bildirilmesi gerekir.

Çalışma izni için ayrıca başvuruda bulunmanız gerekecektir. Oturum izninin yanı sıra çalışmak için de izin alınması gerekir. Bu şekilde çiftlerin iş sahibi olmaları ve iş kapsamında haklarının korunması da mümkün kılınır. Sadece legal olarak girilen işlerde işsizlik maaşı alınmasına imkan tanınır. Başvuru formu için lütfen buraya tıklayınız.